Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Dom nad Baryczą

O nas

O nas

Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych „Dom nad Baryczą” z siedzibą w Krośnicach to trzy odrębne placówki typu socjalizacyjnego - łącznie 35 dzieci:

 1.                  Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza, Sułów ul. Kolejowa 3, 56-300 Milicz

2.                  Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza ul. Kwiatowa 1, 56-320 Krośnice

3.                  Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza ul. Kwiatowa 10, 56-320 Krośnice

 Wyżej wymienione placówki mają za zadanie stwarzanie atmosfery, która sprzyja poczuciu bezpieczeństwa, stabilizacji i prawidłowemu rozwojowi dzieci. Ponadto każda placówka opiekuńczo – wychowawcza realizuje zadania wynikające z ustawy z dnia 9 czerwca 2011r o wspieraniu rodziny i systemie  pieczy zastępczej ( Dz. U. z 2016 r. poz. 575) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 grudnia 2011r w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej:

-zapewnia dziecku całodobową opiekę i wychowanie oraz zaspokaja jego niezbędne potrzeby, w szczególności emocjonalne, rozwojowe, zdrowotne, bytowe, społeczne i religijne;

-realizuje przygotowany we współpracy z asystentem rodziny plan pomocy dziecku;

-umożliwia kontakt dziecka z rodzicami i innymi osobami bliskimi, chyba że sąd postanowi inaczej;

-podejmuje działania w celu powrotu dziecka do rodziny;

-zapewnia dziecku dostęp do kształcenia dostosowanego do jego wieku i możliwości rozwojowych;

-obejmuje dziecko działaniami terapeutycznymi;

-zapewnia korzystanie z przysługujących świadczeń zdrowotnych.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu wydaje skierowania o umieszczeniu w placówce opiekuńczo -wychowawczej na podstawie Postanowienia Sądu Opiekuńczego.

 Wychowankowie pozostają w placówkach  do czasu powrotu do swojej rodziny, uregulowania swojej sytuacji prawnej i adopcji lub uzyskania pełnoletności z możliwością przedłużenia opieki do czasu ukończenia szkoły, w której się uczą, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25 roku życia.

W skład kadry wychowawczej wchodzi 13 wychowawców, psycholog, pedagog i terapeuta.

Organem powprowadzam Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych „Dom nad Baryczą” jest Stowarzyszenie „Nasze Dzieci” naszedzieci.net.pl